Ustronie Morskie - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Ustronia Morskiego

Ustronie Morskie to miejscowość na Wybrzeżu Bałtyckim, popularna jako idealne miejsce na letni wypoczynek. Znajduje się jedynie 10 km od Kołobrzegu. Jego południową część przecina droga krajowa nr 11, biegnąca południkowo przez województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie oraz śląskie, często wybierana przez mieszkańców Śląska i Wielkopolski jako trasa dojazdowa nad morze. Na terenie Ustronia Morskiego znajduje się też stacja PKP, przez którą przebiega linia kolejowa 402 Koszalin-Goleniów. Łatwym sposobem komunikacji między Ustroniem a Koszalinem jest w trakcie wakacji linia autobusów U - dojazd od pętli w Ustroniu Morskim do dworca PKP w Koszalinie zajmuje zaledwie pół godziny, a autobus kursuje kilkanaście razy w ciągu dnia. Aktualne rozkłady środków komunikacji w Ustroniu Morskim można łatwo znaleźć za pomocą wyszukiwarki połączeń GoEuro. Dworzec autobusowy ulokowany jest przy ulicy Bolesława Chrobrego.

Oprócz przewoźników państwowych na linii Ustronie Morskie-Kołobrzeg kursują prywatne busy. Inną opcją są taksówki, jednak warto wcześniej zapisać sobie numer, gdyż nie mają wyznaczonego postoju. Z Kołobrzegu natomiast można już szybko dostać się do innych, pobliskich miejscowości nadmorskich. Na zachód od miasta znajdują się, m.in: Pogorzelice, Rewal, Pobierowo, Dziwnów czy Kamień Pomorski. Z miasta łatwo trafić też do Koszalina i Mielna. Dworzec kolejowy w Kołobrzegu znajduje się przy alei Kolejowej 3, a tuż obok umiejscowiony jest dworzec PKS. Od 2012 roku w Kołobrzegu działa także sezonowe lotnisko cywilne Kołobrzeg-Bagicz (czynne od 1 kwietnia do 31 października).

Fani przejażdżek jednośladem na pewno zachwycą się szlakiem rowerowym Pętla Ustrońska o długości 15 km. Inne drogi rowerowe także ułatwiają aktywne zwiedzanie okolic.

rozwiń
Ustronie Morskie - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij