Rusowo

Rusowo to niewielka wieś w powiecie kołobrzeskim, w gminie Ustronie Morskie. Niegdyś, we wsi działało Państwowe Gospodarstwo Rolne Rusowo. Dziś, ta niewielka mieścinka urzec może przyjezdnych swoimi zielonymi krajobrazami, idealnymi do wycieczek rowerowych i kilkoma atrakcjami, jakie ma w zanadrzu.

W Rusowie znajduje się zabytkowy, gotycki kościół Matki Bożej Różańcowej, wybudowany w XVI wieku, będący kościołem filialnym parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim.

We wsi znajduje się także park pałacowy z XIX wieku, o powierzchni 37,62 ha, gdzie aż 8 drzewom przyznano status pomnika przyrody:

  • platan klonolistny "Antoni",
  • jesion wyniosły,
  • jesion płaczący,
  • buk purpurowy
  • 4 lipy drobnolistne.

W parku tym, do dziś zachowała się częściowo także wieża z otaczającą ją fosą i zarys fundamentów pałacowych.

Największa atrakcja, znajduje się natomiast kilka kilometrów na północ od Rusowa - w Kołobrzeskim Lesie, gdzie rosną najstarsze w Polsce dęby szypułkowe:

Kilka kilometrów na północny-zachód od Rusowa, w Tymieniu znajduje się też Park Wiatrowy Tymień, z 25 wiatrakami, o wysokości 100 metrów i średnicy wirnika 80 metrów każdy.

Rusowo przecina niezwykle malowniczy szlak rowerowy po gminie Ustronie Morskie oraz błękitny szlak turystyczny pieszy.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Rusowo adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rusowo, zobacz gdzie w Ustroniu Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rusowo.
  • 78-111 Rusowo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rusowo opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Tagi
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij