Weekend nad morzem 2020 w Ustroniu Morskim

Wakacje w miniaturze, czyli krótki wyjazd na 2, góra 3 dni. Nie tyle żeby naładować akumulatory organizmu, co raczej nieco ratunkowo podładować bateryjki. Weekend nad morzem w Ustroniu Morskim świetnie sprawdzi się w tego rodzaju potrzebie. Zarówno latem, jak i w znacznie chłodniejsze i mniej przyjemne pory roku. O tym w dalszej części, a tymczasem pora na zasłużony relaks.

Tegoż można zażywać na wiele najróżniejszych sposobów: samodzielnie, w gronie rodziny i znajomych, wyciskając z siebie siódme poty bądź leniwie przeciągając się pod palącym słońcem - co kto lubi. Naturalnie plaża jest najistotniejszą miejscówką dla spędzających całe wakacje lub tylko weekend w Ustroniu Morskim w 2016r. Zabawy na piasku albo w samym morzu, niespieszne spacery lub intensywne bieganie, przejście po malowniczym molo, szukanie bursztynów… Możliwości jest sporo.

Zwolenników aktywnej rekreacji niezależnie od pogody powinien zainteresować rozbudowany kompleks “Helios”. Dzięki niemu weekend nad morzem w Ustroniu Morskim praktycznie zawsze może mieć sportowy charakter. Jego największą atrakcją pozostaje aquapark, a działają jeszcze kręgielnia i zespół kilku boisk, m.in. do siatkówki plażowej oraz ziemnego tenisa. Warto jeszcze wspomnieć o wędkarskich spotach, golfowej strzelnicy, kilku polach paintballowych, parkach linowych oraz ośrodkach jazdy konnej. Zarówno w samym Ustroniu, jak też pobliskich miejscowościach.

W końcu spędzając weekend nad morzem nikt nie każe pozostawać wyłącznie w Ustroniu Morskim, kiedy w okolicy ma się tyle ciekawych możliwości. Dostępnych nawet przez cały rok, choćby w rodzaju kręgielnie w Kołobrzegu albo stadniny “Trotto” w Sianożętach. I dotyczy to wielu innych obiektów, którymi warto się zainteresować, nie tylko sportowych ośrodków. Ten rejon wybrzeża jest pełen intrygujących zakątków i historycznych zabytków.

Nastawiając się na pełen zwiedzania weekend nad morzem w Ustroniu Morskim, najlepiej zacząć od miejscowego kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. To XIX-wieczna, neogotycka świątynia. Podobnym wiekiem szczycą się Pałac Morski oraz latarnia w Gąskach. Zdecydowanie najbardziej wiekowe (~600 i 800 lat) są dęby, “Warcisław” oraz “Chrobry”, które rosną w Lesie Kołobrzeskim nieopodal Rusowa i Bagicza. Wiele fascynujących miejsc czeka na miłośników militariów i wojskowości. W pobliskim Kołobrzegu jeszcze stoją forty i umocnienia z XVIIw., a w całym mieście kilka filii ma Muzeum Oręża Polskiego: np. wystawę “Dzieje Oręża Polskiego” w Kamienicy Kupieckiej czy też skansen rozmaitych okrętów w rejonie rybackiego portu.

A skoro już o rybakach mowa, to w 2016r. korzystając z weekendu nad morzem w Ustroniu Morskim nie wolno przegapić kołobrzeskiej Maszoperii - muzeum przybliżającego historię i dawne tradycje Pomorza. Osoby zafascynowane bardziej Dzikim Zachodem mogą wybrać się do parku rozrywki w Zieleniewie i/albo Western Parku w samym Ustroniu. A przecież jest jeszcze “zaczarowany”, prawdziwie tajemniczy ogród w Dobrzycy.

Jak łatwo sobie uświadomić, dla korzystania ze sporej części z powyższych atrakcji pogoda czy pora roku mają raczej marginalne znaczenie. Dlatego też wolny weekend warto wykorzystać do przyjazdu nad morze, do poznawania uroków Ustronia Morskiego i jego najbliższych okolic.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oferta na weekend w górach w pensjonacie*** Karkonoski SPA w Karpaczu.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij