Psi żywot w Ustroniu Morskim

Coraz więcej ludzi zabiera ze sobą na urlop swoich czworonożnych przyjaciół. Obecnie, wiele ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i domków letniskowych bez problemu przyjmuje gości z psami. Decydując się jednak na wczasy z pupilem (zwłaszcza nad morzem), należy sprawdzić uprzednio czy będziemy mogli go zabrać wszędzie tam gdzie sami pójdziemy. W praktyce bowiem może się okazać, że zafundujemy sobie i psu sporo stresu, który nie będzie sprzyjał wypoczynkowi podczas urlopu.


W Ustroniu Morskim zarówno hotele, pensjonaty jak również kwatery prywatne coraz chętniej przyjmują gości ze zwierzakami. Najlepiej, jeszcze przed rezerwacją pobytu, wejść na stronę wybranego obiektu i sprawdzić, bądź upewnić się telefonicznie, czy na pewno jest taka opcja.

Niestety, gorzej jest już z wejściem z psem do restauracji, ze względu na strach gospodarzy przed kontrolą Inspekcji Sanitarnych. W obowiązujących przepisach prawa żywnościowego nie ma wprawdzie dokładnych regulacji, które wprost zakazują wprowadzania i karmienia psów w obiektach gastronomicznych, lecz mimo to, właściciele wielu restauracji wciąż boją się nieprzyjemności, które mogą ich spotkać jeśli dojdzie do niezapowiedzianej kontroli. Dlatego też, lepiej zostać z pieskiem w ogródku gastronomicznym niż pod dachem. Na pewno warto też spytać przy wejściu, czy właściciel nie ma nic przeciwko obecności psa w lokalu. Wiele lokali gastronomicznych ma wygodne, duże ogródki, gdzie spokojnie można coś zjeść na świeżym powietrzu, a wyrozumiali właściciele przyniosą dla psa miskę z wodą, aby ten również mógł odetchnąć od upału.

Jeśli chodzi o obecność psiaków na plaży, Radni Gminy Ustronie Morskie, wprowadzili w gminie od roku 2015, zakaz wprowadzania psów na plażę, na całej jej długości. Zakaz ten obowiązuje od 1 czerwca do 30 września. Wyjątek stanowią oczywiście psy przewodnicy i psy asystujące niepełnosprawnym. Dodatkowo, muszą one przebywać na smyczy. W Ustroniu Morskim nie zabierzemy więc ze sobą psa na plażę, podczas sezonu. Po sezonie natomiast, warto tu przyjechać z pupilem i swobodnie pobawić się z nim na piasku i w morskiej wodzie.

Najbliższe od Ustronia Morskiego miejsce, gdzie bez obaw można przebywać z psem na plaży to Podczele - dzielnica Kołobrzegu oddalona od Ustronia zaledwie o 8 km. Można więc śmiało wybrać tę wersję, poszerzając ją dzięki odległości o przyjemną wycieczkę pieszą lub rowerową albo zdecydować się na spacer w miejscu, gdzie zakazy takie nie obowiązują.

Takim wariantem jest na przykład wycieczkanad rzeczkę Czerwoną, gdzie pies także będzie mógł się wykąpać, na łąki Kukini i Rusowa lub do kołobrzeskiego lasu. Tam, wśród polnych i leśnych ścieżek także jest wiele miejsc gdzie pies może się spokojnie wybiegać.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Psi żywot w Ustroniu Morskim opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij