Wędkarstwo

W zasadzie cała Gmina Ustronie Morskie zasobna jest w czyste wody i rzadkie gatunki ryb. Dwie przepływające tu rzeki - Czerwona, uchodząca do morza przy wschodniej granicy oraz Parsęta płynąca u południowych granic, znane są z troci i lipienia, a także pojawiających się coraz częściej łososi.

Inne gatunki ryb jakie można tu złowić to m.in. płoć morska, węgorze i szczupaki. Najlepsze łowisko na Parsęcie znajduje się 5 km od Kołobrzegu, w Rościęcinie. Na rzece Czerwonej najlepiej wybrać natomiast jej ujście do morza.

Oczywiście wędkować można również w wodach Morza Bałtyckiego, należy jednak wcześniej wykupić licencję w Kapitanacie Portu w Kołobrzegu i zapoznać się z regulaminem poławiania na tych wodach. Połowy morskie są fantastyczną atrakcją dla doświadczonych wędkarzy.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Ustronie Morskie to prawdziwy raj dla wędkarzy - nie tylko tych licencjonowanych, dla których liczą się wyłącznie pełnomorskie rejsy połowowe. Dwie pobliskie rzeki - Parsęta oraz Czerwona - zapewniają bogactwo i różnorodność ryb, m.in. lipienie, łososie, szczupaki czy węgorze. Dobre łowiska znajdują się w Rościęcinie i niedaleko ujścia do morza.

Wędkarstwo adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wędkarstwo, zobacz gdzie w Ustroniu Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wędkarstwo.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wędkarstwo opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij