Piesze szlaki turystyczne

Przez Ustronie Morskie przebiegają dwa szlaki turystyczne, świetnie nadające się do pieszych wycieczek i będące fragmentem europejskiego szlaku E-9, oznaczonego kolorem czerwonym, znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce.

Wędrować można w dwóch kierunkach:

  • do Gąsek: 8 km. Celem wędrówki jest urokliwa latarnia morska w Gąskach.
  • do Kołobrzegu: 11km. Ta trasa prowadzi z kolei promenadą nadmorską i plażą, aż do Kołobrzegu. Podążając szlakiem, przecina się lotnisko wojskowe w Bagiczu, gdzie skorzystać można z przelotu samolotem, motolotnią, lub skoku ze spadochronem.

Wybierając się na pieszą wycieczkę, warto podążyć również błękitnym szlakiem P-7, o łącznej długości 31km, zmierzającym w kierunku lasu kołobrzeskiego. Czekają tam urzekające, zielone widoki, tajemnicze bagna i w końcu, 2 najważniejsze na szlaku - pomniki przyrody, czyli najstarszy w Polsce, wiekowy dąb „Bolesław”, mający ponad 800 lat oraz jego nieco młodszy towarzysz „Warcisław”, liczący sobie 640 lat.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Piesze szlaki turystyczne opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij