Skansen Chleba

Jak smakuje prawdziwy, wiejski chleb pieczony tylko i wyłącznie z naturalnych składników? Coraz trudniej przekonać się o tym osobiście. Jednym z najciekawszych miejsc, gdzie można skosztować tego rarytasu, jest położony na granicy Sianożęt z Ustroniem Morskim Skansen Chleba.

Placówka otworzona w 2006 r. przypomina dom i zakład pracy pomorskiego piekarza z XIX wieku. Wszystkie elementy - drewniane ściany i belki, trzcinowy dach, okna, pruskie mury - wykonano z dbałością o szczegóły oraz wierność historii. Najważniejszym punktem skansenu jest piec opalany drewnem, gdzie odbywa się ostatni etap przygotowania tradycyjnego chleba.

Bochenki powstają przy czynnym udziale gości. Liczba gatunków wypieków i jakość ekologicznych półproduktów nie pozostawia wiele do życzenia, nie mogło też zabraknąć staropolskiego żurku w chlebie. Lepiej nie zapominać o cennej warstwie edukacyjnej w postaci zwięzłych i przystępnych wykładów o piekarstwie i młynarstwie. Prelekcje przygotowywane są przede wszystkim z myślą o grupach zorganizowanych. Indywidualni turyści również mogą poznać smaczne sekrety.

Pieczołowicie wystylizowany skansen jest częścią bodaj jedynego w swoim rodzaju kompleksu, który tworzą również dom weselny, restauracja, cukiernia i piekarnia.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Tradycyjne metody wypiekania chleba odchodzą powoli do lamusa. Niestety. Na szczęście są takie miejsca jak Skansen Chleba, gdzie wciąż wyrabia się go starymi, sprawdzonymi i zdrowymi metodami - bez sztucznych ulepszaczy. Placówka jest przekonująco wystylizowana na dom piekarza z XIX w., do tego chleb można przygotować pod okiem fachowca samodzielnie.

Skansen Chleba adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Skansen Chleba, zobacz gdzie w Ustroniu Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Skansen Chleba.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Skansen Chleba opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij