Kręgielnia Helios

Kręgielnia w Ustroniu Morskim wchodzi w skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego Helios i umiejscowiona jest tuż obok pływalni krytej.

Gra w kręgle (bowling) nie jest wcale trudną aktywnością i może w nią zagrać praktycznie każdy. Najlepiej i najweselej gra się jednak w gronie rodziny czy znajomych. Cała zabawa polega na strąceniu specjalną kulą, dziesięciu pinów (kręgli) ustawionych w trójkąt i znajdujących się na końcu toru, oczywiście jak najmniejszą liczbą rzutów.

Gra składa się zazwyczaj z dziesięciu rund (tzw. ramek). Na początku każdej z nich, kręgle są ustawiane na nowo. W każdej rundzie, każdy gracz ma do dyspozycji po dwa rzuty. Pojedyncza runda kończy się w dwóch możliwych okolicznościach:

  • gdy zawodnik strąci wszystkie kręgle,

  • gdy zawodnikowi skończą się oba rzuty.

Za każdy strącony pin dostaje się 1 punkt. Są jednak wyjątki, za które otrzymuje się dodatkowe pkt.:

  • strike – czyli strącenie wszystkich kręgli za pierwszym rzutem. Gracz otrzymuje 10 punktów za rzut, a w następnej rundzie zdobyte punkty w obu rzutach, liczą się podwójnie. Strike zdobyty w ostatniej rundzie, daje nam dwa dodatkowe rzuty.

  • spare – czyli strącenie wszystkich kręgli podczas jednej rundy. Oprócz 10 punktów za rzut, podwajają się punkty tylko w kolejnym rzucie, a nie w całej następnej rundzie, tak jak w strike'u. Można więc strącić część kręgli w pierwszym rzucie, a resztę w drugim lub za pierwszym razem nie strącić nic, a za drugim - wszystko.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
WEJŚCIA POJEDYNCZE1 godzina30 minut
Poniedziałek-piątek35 zł/tor20 zł/tor
Weekendy i święta40 zł/tor25 zł/tor


KARNETY1h/tor
10 wejść250 zł
20 wejść400 zł
50 wejść750 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Bowling to bez wątpienia znakomita rozrywka. Sprawdza się znakomicie zarówno jako niezobowiązująca zabawa, jak też źródło przyjacielskiej, sportowej rywalizacji. Partyjka w gronie znajomych - to jest to! Kręgielnia w kompleksie sportowym Helios nadaje się i dla starych wyjadaczy, i dla tych, którzy jeszcze nie mają bladego pojęcia, co to jest spare czy strike.

Kręgielnię Helios warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio kamerzysta Wrocław

Kręgielnia Helios adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kręgielnia Helios, zobacz gdzie w Ustroniu Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kręgielnia Helios.
Ceny biletów / cennik wejść do Kręgielnia Helios. Redakcja serwisu www.ustroniemorskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 20-40 zł
    Kręgielnia Helios cena biletu normalnego: 20-40 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kręgielnia Helios opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij