Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim to również ciekawy obiekt architektury sakralnej. Wzniesiony z pięknej, czerwonej cegły, dumnie góruje nad miejscowością.

Wybudowany został w roku 1885, natomiast w latach 1983-1986 przebudowano go i rozbudowano. Jest typowym reprezentantem stylu neogotyckiego. Jego najstarszą część stanowi ta od strony prezbiterium, różniąca się od reszty kolorem cegieł. Na uwagę zasługuje tu drewniane sklepienie oraz ołtarz główny. Z charakterystycznej wieży na przedzie Kościoła, często grane są kuranty.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Doskonale widoczny z wielu punktów w Ustroniu Morskim, górujący nad miejscowością - podobnie jak większość obiektów sakralnych. Neogotycką świątynię wybudowano w 1885 roku. Najstarszą zachowaną kościoła jest prezbiterium, co można rozpoznać po wyraźnie innym odcieniu cegły w tej części budowli. Wewnątrz warto obejrzeć ołtarz główny i drewniane sklepienie.

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, zobacz gdzie w Ustroniu Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij