Kołobrzeskie porty

Jak podkreśla to symbolika pomnika Zaślubin Polski z Morzem górującego nad miejskim deptakiem - port morski w Kołobrzegu jest dla całego regionu oknem na świat. O jego dziejowej roli najlepiej świadczy stare prawo, prawdopodobnie jeszcze ze średniowiecza. Otóż by testament był ważny i uznany przez miejskie władze, musiał on zawierać zapis o przekazaniu pewnej sumy na utrzymanie portu.

Port przeżywał najlepsze czasy, kiedy Kołobrzeg należał do związku miast handlowych Hanza. Wojna 30-letnia (1618-1648) przyczyniła się do upadku roli miasta. “Prosperity” powróciło na krótko w 1806 roku, kiedy Napoleon zadecydował o nałożeniu na Anglię blokady kontynentalnej. Potem Kołobrzeg trafił w granice Prus. Pierwszym polskim kapitanem portu został po zakończeniu II Wojny Światowej komandor Stanisław Mieszkowski.

Na kołobrzeskie porty składają się:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Źródło potęgi i dobrobytu Kołobrzegu, już od średniowiecza. Współcześnie port nadal stanowi istotny ośrodek handlu i rybołówstwa, jednak zmieniły się jego pozostałe funkcje. Militarnie stracił nieco na znaczeniu, za to intensywnie rozwija się żegluga turystyczna. Wśród kołobrzeskich portów są: handlowy, wojenny, rybacki, jachtowy (Marina Solna) i pasażerski.

Kołobrzeskie porty adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kołobrzeskie porty, zobacz gdzie w Ustroniu Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kołobrzeskie porty.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kołobrzeskie porty opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij